BELLORI (João Pedro). ROMANI Adnotationes nunc primum evulgatae in XII. Priorum Caesarum Numismata ab Aenea Vico Parmensi Olim Edita. Ramae. 1734

Lote:
223.023(52-162)

BELLORI (João Pedro).
ROMANI Adnotationes nunc primum evulgatae in XII. Priorum Caesarum Numismata ab Aenea Vico Parmensi Olim Edita. Noviter additis eorumdem Caesarum imaginibus majori forma à praestantioribus Calchographis aeri incisis.
Ramae: Sumptibus Nicolai & Vicentii Rispoli, 1734.
[12], 82 pp., 72 gravs.: il.; 365 mm. Encadernação não contemporânea inteira de pele marmoreada ligeiramente cansada; ligeiramente aparado; ocasionais anotações manuscritas do s. XIX.
Rara edição sobre as moedas e medalhas romanas. Ilustrado com 72 gravuras impressas à parte.