Leilão Especial

MISSALE Romanum. Olisipone. 1808.

Preço base: €50

Preço estimado: €50 - €80

MISSALE Romanum. Ex Decreto Sacrosancti Concilii Tridentini Restitutum S. PII V Pont. Max. Jussu Editum Clementis VIII. et Urbani VIII. Auctoritate Recognitum; et cum Missis novissimé per Summos Pontifices enarratis, & universis Ditionibus Fidelissimorum Lusitaniae Regum huc usque concessis, nunc in hac editione locupletatum. Olisipone: In Typographia Regia, 1808.

[60], 620, CCCLIV pp.: il.; 310 mm. Encadernação inteira de pele da época; com todos os marcadores para o Ordo Missae e Canon.

Bonito Missal Romano do século XVIII impresso em Lisboa, ilustrado com belíssimas gravuras de página inteira, inseridas no texto, representando as mais importantes cenas da vida de Cristo. Raro.