História; Livros Antigos

ATENEU. DIPNOSOPHISTARUM Sive Coenae Sapientum Libri XV. Lugduni. 1556.

Preço base: €60

ATENEU

DIPNOSOPHISTARUM Sive Coenae Sapientum Libri XV. Natale de Comitibus Veneto, nunc primum è Graeca in Latinam linguam vertente: cum pluribus ex manuscriptis antiquissimis exemplaribus additis: quase in Graecè hactenus impressis voluminibus non reperiebantur. Lugduni: Apud Sebastianum Barptolomaei Honorati, 1556.

†8, †4, a-y, B-Z, AA-LL8, MM7; [24], 898, [38] pp.; 175 mm. Exemplar com falta dos cadernos z e A (pp. 353 a 384); encadernação da época inteira de pele, decorada a ouro nas pastas; lombada com defeitos; corte das folhas carminado; acidez.

Uma das primeiras edições latinas do texto clássico de Ateneu. Raro.